2021 Oscar Mükafatlarının Qalibləri Seçildi: Budur Bütün Qaliblər

Bu il 93-cü dəfə təşkil edilən Oscar Mükafatları dünyanın müxtəlif yerlərində qurulmuş studiyalarda təşkil edilən mərasimlərlə sahiblərinə çatdı.

Gümüş ekranın ən prestijli mükafatlarından biri olan Oscar Mükafatları , bu gecə təşkil edilən 93-cü mərasimlə sahiblərini tapdı. Dünyanın müxtəlif yerlərində qurulmuş studiyalarda eyni vaxtda təşkil edilən mərasim, pandemiya səbəbiylə əvvəlki şöhrətindən uzaq olmasına baxmayaraq milyonlarla kino izləyicisi tərəfindən maraqla izlənildi.

Mərasim çərçivəsində ‘Ən yaxşı film’, ‘Ən yaxşı aktyor’, ‘Ən yaxşı aktrisa’ və ‘Ən yaxşı rejissor’ daxil olmaqla 23 fərqli kateqoriyada mükafatlar paylandı. Bu ilki qaliblərin siyahısı belədir:

| 2021 Oscar mükafatlarının qalibləri:

| Ən yaxşı film:

Köçərilər

Qazanan : Nomadland

Digər namizədlər :

  • The Father

  • Judas and the Black Messiah

  • Mank

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • Sound of Metal

  • The Trial of the Chicago 7

| Ən yaxşı aktyor:

Anthony Hopkins

Qazanan : Anthony Hopkins – Father

Digər namizədlər :

  • Riz Ahmed – Sound of Metal

  • Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom

  • Gary Oldman – Mank

  • Steven Yeun – Minari

| Ən yaxşı aktrisa:

Köçərilər

Qazanan : Frances McDormand – Nomadland

Digər namizədlər :

  • Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom

  • Andra Day – The United States vs Billie Holiday

  • Vanessa Kirby – Pieces of a Woman

  • Carey Mulligan – Promising Young Woman

 

| Ən yaxşı köməkçi aktyor:

Daniel Kaluuya

Qazanan : Daniel Kaluuya –  Judas and the Black Messiah

Digər namizədlər : 

  • Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7

  • Leslie Odom Jr – One Night in Miami…

  • Paul Raci – Sound of Metal

  • Lakeith Stanfield – Judas and the Black Messiah

| Ən yaxşı köməkçi qadın aktrisa:

Youn Yuh-jung

Qazanan : Youn Yuh-jung – Minari

Digər namizədlər :

  • Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm

  • Glenn Close – Hillbilly Elegy

  • Olivia Colman – The Father

  • Amanda Seyfried – Mank

| Ən yaxşı rejissor:

Chloe Zhao

Qazanan : Chloé Zhao – Nomadland

Digər namizədlər :

  • Thomas Vinterberg – Another Round

  • David Fincher – Mank

  • Lee Isaac Chung – Minari

  • Emerald Fennell – Promising Young Woman

| Ən yaxşı uyğunlaşdırılmış ssenari:

Ata

Qazanan : The Father

Digər namizədlər :

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Nomadland

  • One Night in Miami…

  • The White Tiger

| Ən yaxşı orijinal ssenari:

Vəd edən gənc qadın

Qazanan: Promising Young Woman

Digər namizədlər :

  • Judas and the Black Messiah

  • Minari

  • Sound of Metal

  • The Trial of the Chicago 7

| Ən yaxşı animasiya:

Ruh

Qazanan: Soul

Digər namizədlər :

  • Onward

  • Over the Moon

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Wolfwalkers

| Ən yaxşı sənədli film:

Mənim Ahtapot Müəllimim

Qazanan: My Octopus Teacher

Digər namizədlər :

  • Collective

  • Crip Camp

  • The Mole Agent

  • Time

 

| Ən yaxşı xarici dil filmi:

Başqa bir raund

Qazanan: Another Round

Digər namizədlər :

  • Better Days

  • Collective

  • The Man Who Sold His Skin

  • Quo Vadis, Aida?

| Ən yaxşı kinematoqrafiya:

Xoşbəxt

Qazanan : Mank

Digər namizədlər :

  • Judas and the Black Messiah

  • News of the World

  • Nomadland

  • The Trial of the Chicago 7

| Ən yaxşı kostyum dizaynı:

Ma Rainey'nin Qara Dibi

Qazanan: Ma Rainey’s Black Bottom

Digər namizədlər :

  • Emma

  • Mank

  • Mulan

  • Pinnochio

| Ən yaxşı film montajı:

Metal səs

Qazanan: Sound of Metal

Digər namizədlər :

  • The Father

  • Nomadland

  • Promising Young Woman

  • The Trial of the Chicago 7

| Ən yaxşı makiyaj və saç düzümü:

Ma Rainey'nin Qara Dibi

Qazanan: Ma Rainey’s Black Bottom

Digər namizədlər :

  • Emma

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Pinocchio

| Ən yaxşı orijinal musiqi:

Ruh

Qazanan: Soul

Digər namizədlər :

  • Da 5 Bloods

  • Mank

  • Minari

  • News of the World

| Ən yaxşı orijinal mahnı:

Fight for you

Qazanan: “Fight for You” – Judas and the Black Messiah

  • “Hear My Voice” – The Trial of the Chicago 7

  • “Husavik” – Eurovision Song Contest

  • “Io Si (Seen)” – The Life Ahead

  • “Speak Now” – One Night in Miami…

| Ən yaxşı istehsal dizaynı:

Xoşbəxt

Qazanan: Mank

  • The Father

  • Ma Rainey’s Black Bottom

  • News of the World

  • Tenet

| Ən yaxşı səs düzəlişi:

Metal səs

Qazanan: Sound of Metal

Digər namizədlər :

  • Greyhound

  • Mank

  • News of the World

  • Soul

| Ən yaxşı vizual effekt:

Tenet

Qazanan: Tenet

Digər namizədlər :

  • Love and Monsters

  • The Midnight Sky

  • Mulan

  • The One and Only Ivan

| Ən yaxşı qısa animasiya:

Bir şey olursa mən səni sevirəm

Qazanan: If Anything Happens I Love You

Digər namizədlər :

  • Burrow

  • Genius Loci

  • Opera

  • Yes-People

| Ən yaxşı qısa sənədli film:

Colette

Digər namizədlər :

  • A Concerto Is a Conversation

  • Do Not Split

  • Hunger Ward

  • A Love Song for Latasha

| Ən yaxşı qısametrajlı film:

iki uzaq qərib

Qazanan: Two Distant Strangers

Digər namizədlər :

  • Feeling Through

  • The Letter Room

  • The Present

  • White Eye

 

Son olaraq 1 toxunuş qədər vaxt aparan yazıya reaksiya bildirməyi unutmayın ) Yeniliklərdən tez xəbərdar olmaq üçün isə rəsmi Telegram kanalımıza abunə ola bilərsiniz.

 

Yayın Axını

Reaksiyanız ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
6
+1
0
+1
1

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.